Поднесена кривична пријава

Дилер на дрога уапсен во Скопје, во неговиот дом пронајдени и панцири

СВР Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против А.А(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори".

На овој месец, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во дом на улица „Лазар Трповски“ во Скопје каде престојува на А.А..

При претресот биле пронајдени и одземени два панцирни елеци, шест паковки со кокаин и една дигитална вага со остатоци од кокаин.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе