Предвремени парламентарни избори

ДИК: СДСМ води со 1,38% од обработените податоци во 87% од избирачките места

Коалицијата СДСМ Можеме на СДСМ освои 36,27% од гласачите од обработените 87 отсто од избирачките места. ВМРО-ДПМНЕ и колаицијата Обнова досега освои 34,89 отсто од гласовите.

Податоците на ДИИК покажуваат дека ДУИ освои 11,37 отсто, Алијанса за Албанците и Алтернатива 8,67 отсто, а Левица 3,93%.

 

Објавено

Четврток, Јули 16, 2020 - 00:52

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе