„Бомба“ и за Заев: се зборува за 6 милиони евра и за адвокатот Димишков

Последниот ден од предизборната кампања, освен во последните обраќања на партиите, минува во знакот на „бомбите“. По аудио-снимката со Христијан Мицкоски, попладнево се појави уште една аудио-снимка, овојпат на Зоран Заев, објавена на нов Јутјуб канал „Зоки рекетарот“.

„Во еден период се појави овој Васко, на Димишкова брат. Совет ми даде, што да праваам бара пари, значи он ќе рече 6 милиони евра... јас влегувам во оваа работа“, се слуша на аудио-снимката која трае 12 секунди.

Неодамна, на дебатата со Мицкоски, Заев рече дека не се познава со адвокатот Васил Димишков.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе