Апасиев јавно го пцуе Пендаровски

Претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, јавно го опцу претседателот на државата, Стево Пендаровски, откако вчера беше објавен модифицираниот француски предлог за кревање на бугарското вето и започнување на преговорите за членство во ЕУ.

„Пендаровски,пи*ка ти матер“, напиша пратеникот на својот профил на Фејсбук.

Претходно Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид изјави дека го видел, како што рече, модифицираниот француски предлог и дека тој е „далеку подобар за нас во споредба со претходниот“.

Инаку, Левица денеска ќе учествува на протестите пред Владата во 19.00 часот за неприфаќање на францускиот предлог.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе