Апасиев јавно го пцуе Пендаровски

Претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, јавно го опцу претседателот на државата, Стево Пендаровски, откако вчера беше објавен модифицираниот француски предлог за кревање на бугарското вето и започнување на преговорите за членство во ЕУ.

„Пендаровски,пи*ка ти матер“, напиша пратеникот на својот профил на Фејсбук.

Претходно Пендаровски на Самитот на НАТО во Мадрид изјави дека го видел, како што рече, модифицираниот француски предлог и дека тој е „далеку подобар за нас во споредба со претходниот“.

Инаку, Левица денеска ќе учествува на протестите пред Владата во 19.00 часот за неприфаќање на францускиот предлог.

 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе