„Култура“ во длабочина втор дел

По кадата најдени и плочки во Охридското Езеро (ФОТО+ВИДЕО)

По пронаоѓањето на кадата фрлена во Охридското Езеро во близина на брегот, од нуркачкиот клуб „Акватек" информираат дека пронашле и плочки. Спакувани во вреќа се пронајдени плочките, кои веројатно се фрлени откако сопственикот ја реновирал бањата.

Никола Паскали од „Акватек" на социјалните мрежи информираше дека кадата е извлечена од езерото, но сè уште не е подигната од страна на комуналните служби.

„Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена.... Полека но сигурно до крајот на сезонава апартмачето ќе го реновираме...
Рибиве шо ме гледет си викет овај не е нормален“, напиша Паскали на Фејсбук.

 

 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе