ВРЕМЕ

Од денеска и во наредните три дена сончево и топло

Денеска само на југот на земјата можни се слаби врнежи од дожд, а во целата земја времето ќе биде сончево и потопло од вчера.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 25 Целзиусови степени, во Куманово 25, Тетово и Штип 24, Берово 20, Струмица 24, Гевгелија , Кавадарци и Демир Капија 25, Прилеп 23, Битола  22, Охрид 23, Преспа 22...

Од утре и викендов времето ќе биде сончево и топло, а во недела дневната максимална температура ќе достигне и до 30 степени. Утре дневните температури ќе достигнат до 28 Целзиусови степени, во сабота до 29, а во недела 30, со можност за попладневна нестабилност и локални врнежи од дожд. 

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе