Пандемија во Македонија

Најлош ден досега (ФОТО)

Статистички денеска беше најлошиот ден откако и во Македонија завладеа пандемијата од коронавирусот. Уште двајца починати од коронавирусот, а нови 44 заболени. Вкупната бројка на заболените денеска е 329 лица. Досега, вкупно оздравени се дванаесетмина, а починати се 9 лица. Дел од оваа атмосфера денеска регистрира и нашиот фоторепортер Роберт Атанасовски пред Инфективната клиника во Скопје. Пикот допрва доаѓа, неколкупати досега предупреди министерот за здравство Венко Филипче.

 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе