Мухамед Зекири позитивен на ковид-19

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот фејсбук профил потврди дека е  позитивен на корона вирусот заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе.

„За среќа немам никакви симптоми но тестот покажа позитивен резултат . Уште еднаш апелирам до сите да не го потценуваат вирусот и да бидат максимално внимателни“, напиша Зекири на фејсбук со извинување до сите со кои во последните денови бил во контакт и жалење што ненамерни ги вовел во незавидна ситуација

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе