Медицинска сестра нападната од доктор на скопска Гинекологија

Денес во 7 часот во СВР Скопје, С.С. (29) од Скопје пријавила дека околу 5.45 часот во амбулантата на Гинекологија на Комплексот клиники Мајка Тереза, додека била на своето работно место како медицинска сестра, по претходна расправија била физички нападната од Т.М. (33) од Охрид, вработен како доктор.

Фото: Роберт Атанасовски

Сочинет е записник за констатиран прекршок, информираат од МВР.

Легенда под Главна слика

Фото: Роберт Атанасовски