Инцидент во клиниката „8 Септември“, семејство на почината од ковид-19 влегло вооружено

Инцидент се случлил попладнево во клиниката „8 Септември“. Семејство на почината пациентка од ковид-19 влегло вооружено, бидејќи барале веднаш да се изврши обдукција, потврдуваат од МВР.

Од МВР велат дека интервенирала единицата за насилен криминал и дека спречиле посериозен инцидент. Вооружените лица не го искористиле оружјето, а никој не е ниту повреден. Од МВР велат дека лицата се обезбедени и дека полицијата останува во болницата „8 Септември“.

 

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе