Градоначаникот на Чаир позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19.

„По извршениот тест вчера за можноста на заразен со ковид-19, ве информирам дека резултатот е позитивен. Чувствувам жалење за сите вас со кои сум имал контакт. Заедно ќе го надминеме и ова!“, напиша Ганиу.
 
Тој апелира до граѓаните за внимание и почитување на заштитни мерки и препораките.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе