Двајца обвинители од поранешното СЈО позитивни на ковид-19

Двајца обвинители од поранешниот тим на СЈО се позитивни на ковид-19.

Едниот од нив е обвинителот Гаврил Бубевски, чие отсуство денес го одложи судењето за случајот „Монструм“. 

Во изолација е и обвинителката Фатиме Фетаи, која имала контакт со него.

Како што информираат од ОЈО Скопје, во зградата е направена комплетна дезинфекција, сите што имале контакт со него се дома и се чека нивно тестирање.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе