Облачно и дождливо време

Денес во текот на денот ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен локален дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Максималната температура ќе достигне до 10 степени.

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе