Најдено мртво тело во Вардар, неофицијално се работи за исчезнатата Тројачанец

Денеска во 13 часот во водите на реката Вардар кај „Александар палас“ најдено е мртво тело на жена. Случајот во МВР го пријавил граѓанин кој го забележал телото во водата. 

Според првичните неофицијални информации се работи за Снежана Тројачанец која што беше пријавена за исчезната.

На местото се врши увид.

 

Следејќи ги слепо своите геостратешки планови, можно е американските геостратези и во Македонија да направија уште една грешка, во низата грешки во последните две декади.

повеќе

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

повеќе

Mоменталната правна поставеност на урбанистичкото планирање не обезбедува соодветна судска заштита на граѓаните.

повеќе