Продолжениот викенд го зголеми интензитетот на сообраќајот

На граничните премини Богородица и Табановце се чека околу половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а зголемена фреквенција на возила има и на граничните премини Богородица и Табановце, каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути.

Од АСМС информираат дека на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе