ПОСЕТА НА ТУРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Мерцедесот "светна" за Чавушоглу (ВИДЕО)

Мерцедесот од речиси 600 илјади евра купен за потребите на поранешниот премиер Никола Груевски од буџетот на МВР почна да се користи за превоз на високи странски гости. Откако министерот Оливер Спасовски го покажа запоставен во лоша состојба, денеска тој беше „дотеран“ за приемот на турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу. 

Како што ветија премиерот Заев и министерот Спасовски, Мерцедесот нема да го вози никој македонски функционер, туку ќе биде чуван само за странските официјални гости.

                                    

                                                                                             Видео: ТВ21 

Уништувањето на шумите е една од најголемите еколошки катастрофи со кои се соочуваме, после загадениот воздух.

повеќе

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе