Лидерот на Независни Грци

Каменос: СИРИЗА се самоуби во Преспа

Во исто време додека грчките телевизии ja објавува процената на изборниот резултат од агенциите за испитување на јавното мислење, лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, даде коментар на својот официјален твитер-профил.

„СИРИЗА се самоуби во Преспа“, напиша Каменос.

Според процените на изборниот резултат за евроизборите од агенциите за рејтинг спроведени за грчките телевизии, Независни Грци добиваат меѓу еден и два отсто од граѓаните.

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе