Избеганиот азилант не одговара како и од што живее

Осудениот Груевски бега од унгарски новинар во Будимпешта (ВИДЕО)

Ново видео се појави на унгарскиот портал 444 на кое се гледа како Никола Груевски избегнува да одговори на прашањата од унгарски новинар. 

Како што може да се види од видеото, кое го споделија медиумите во Унгарија, Груевски одбил да одговори на поставените прашања.

„Нема да одговорам, можеби во некоја друга прилика“, вели Груевски.

На крајот експремиерот влегува во возило и го напушта објектот.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе