Возбудливо отворање на новите продавници на Фешн груп во Ист гејт мол

Модната групација Фешн груп ги кани лојалните потрошувачи и вљубеници на модата заедно со познатите личности и модни инфлуенсери да ги погледнат супер стилските колекции на новите, но и веќе постоечки брендови проследени со многу забава и подароци во новите продавници во трговскиот центар Ист гејт мол (East Gate Mall) и најавуваат вистинско уживање за сите посетители.

 

Утре, петок, 29-ти октомври, Фешн груп со точна утврдена агенда и протоколи, има изненадувања за секој посетител, почнувајќи од 10 часот за децата во Окаиди во присуство на Црвениот крст на Град Скопје и нивните штитеници, 10:30 часот во Парфиос, брендот Спрингфилд од 11, Тимберленд 11:30 часот, со музичка забава Фешн енд френдс точно напладне, Манго 12:30 часот и Ден Џон во 13:30 часот.
Како алтернатива на сета онаа удобна облека на која навикнавме изминатите две години, оваа сезона во полн сјај доаѓа единствената класика прикажана преку тренди парчињата на омилениот бренд Манго, овојпат, со двојно засилување: машка и детска колекција.
„Говорејќи за рафинираната естетика и стил, со големо задоволство го најавуваме отворање на новата продавница за мажи – Dan John, како еден од омилените директно од Италија. Промоцијата ќе се случува токму во 13:30 часот со супер возбудлив настап на познати машки танчери кои со точка во стилот на „Great Gatsby“, ќе претстават дел од колекцијата на Dan John, проследено со многу изненадувања за новите клиенти“, најавуваат од Фешн груп.
Ве очекува исполнет ден во сите продавници на Фешн груп кои ве покануваат да се придружите за да го прославите заедно отворањето на новите продавници со кои започнуваат ново поглавје во Ист гејт мол.

Комерцијален текст

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе