Вина од „Тиквеш“ за папата Францискo

Винарската визба „Тиквеш" подготви вина со специјални етикети за неговата светост папата Францискo.

За време на приемот што го организираше претседателот Ѓорѓe Иванов во резиденцијата на Водно, на папата Францискo и на сите кардинали и бискупи што се дел од официјалната делегација им беа подарени вина од премиум колекцијата „Барово“, „Бела вода“ и „Домен Лепово“ што се дел од новата бренд платформа на ВВ „Тиквеш“ - Tikveš Chateaux & Domaines.

 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе