Шопинг во Скопје сити мол – попусти од 40 до 70%

Време е за најдобриот шопинг настан оваа година. Скопје сити мол реши оваа година да го врати познатиот концепт во интернационалната кампања Блек фрајдеј (Black Friday) која ја прави веќе традиционално седма година. Од денеска во Скопје сити мол почнува тридневната акција Блек фрајдеј. Од 10 часот продавниците на трговскиот центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата Блек фрајдеј.

Модните продавници, како и оние за бела техника најавија намалувања на цените кои ќе се движат од -20% до -70%.

„И оваа година најавуваме одличен шопинг и супер попусти кои ги обезбедија брендовите во нашиот трговски центар како и продолжување на Блек фрајдеј и викенд попустите до недела. Не го пропуштајте најголемиот шопинг настан за оваа година”, изјавија од маркетинг секторот на Скопје сити мол.

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Скопје сити мол на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Блек фрајдеј.

Комерцијален текст

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе