Почнуваат големите попусти во Ист гејт мол

Од денеска во Ист гејт мол почнуваат омилените попусти кои ќе траат до недела, 27 ноември. Акцијата Блек фрајдеј во Ист гејт мол е акција со огромни попусти до -70% на модни и урбани брендови за мода, очила, техника и компјутерска опрема, домаќинство и покуќнина, козметика и друго.

Во Ист гејт мол ексклузивните брендови кои ќе бидат дел од оваа акција со специјални попусти меѓу кои H&M, Zara, Mango, Zara Home, OYSHO, Massimo Dutti, Stradivarius, Berschka, Pull and Bear, Reserved, Mohito, Cropp и House, XYZ, Armani Exchange, како и Dan John, HUGO, Fashion and Friends, Timberland, Bark Shoes, Kicks and Heelz со Nine West, QUNTO, Neptun, IStyle, Carnival, DeFacto, Patrizia Pepe, Twinset, Nike, Adidas, Intersport, Sport Vision, Sizer, Tiffany, Bozinovski, Gently, Gabiacci, Giotelli и уште 220 други.

 Трговскиот центар Ист гејт мол е водечки центар во регионот кој им овозможува на своите посетители бесплатен паркинг, чување на милениче до 4 часа, одлично снабден Тинекс супермаркет, банкарски и поштенски услуги, голем избор на храна во рестораните и одделот за самопослужување.

Комерцијален текст

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе