Ќе поевтини само дизелот

Од ноќеска по полноќ ќе се намали цената на дизел горивото за 2 денари по литар. Цените на останатите горива не се менуваат, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

По полноќ максималните цени во малопродабжата ќе изнесуваат:

Моторен бензин Еуросупер БС 95                84,50 (денари/литар)
Моторен бензин Еуросупер БС 98                86,50 (денари/литар)
Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V)             84,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)      82,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС                                                 41,810 (денари/килограм)

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе