Дизелот се спушта под 100 денари и ќе се продава за 99,5 денари за литар

Од вечерва по полноќ дизел горивото поевтинува за 2 денари по литар и неговата цена ќе изнесува 99,5 денари, објави Регулаторната комисија за енергетика. Цената на бензините не се менува. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,215 ден/кг.

Од вечерва по полноќ максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин Еуросупер БС - 95 87,50 (денари/литар)
Моторен бензин Еуросупер БС - 98 90,00 (денари/литар)
Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V) 99,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 97,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 52,740 (денари/килограм)

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе