Од ноќеска на полноќ

Бензините поскапи за половина денар, дизелот поевтинува

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство ќе бидат поевтини за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Литар Еуросупер БС-95 ќе се продава за 69 денари,  а Еуросупер БС-98 за 71 денар. Новата цена на Еуродизел (Д-Е V) изнесува 61 денар, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 50,50 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,110 денари и килограм ќе чини 34,739 денари.

Намалувањето на малопродажните цени на нафтените деривати во просек изнесува 0,13 проценти.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе