Бензините поевтини за три, дизелот за два денари

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за три денари, а дизелот за два денари по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Новата малопродажна цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 66,50, а на Еуросупер БС-98,  68,50 денари. Литар Еуродизел (Д-Е V) ќе се продава за а 60,00 ден/лит, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 50 денари Цената на мазутот М-1 НС се намалува за 2,982 денари за килограм 32,361 денари.

Тоа што е многу поважно е дека се работи за ПРЕТХОДНА проверка, а не за post festum ветинг.

повеќе

Како што расте бројот на оние кои објавуваат непроверени, лажни и злонамерни информации, така се зголемува и бројот на медиуми кои работат со проверка на факти и се борат за вистината во јавниот простор преку одговорно истражување.

повеќе

Единствена работа за која ние граѓаните не плаќаме данок, е воздухот кој го дишеме.

повеќе