Од ноќеска на полноќ

Бензините и дизелот поскапуваат за 3,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика информира дека од вечер на полноќ малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Еуродизел (Д-Е V) се зголемуваат за 3,50 денари за литар.

Еуросупер БС-95 ќе се продава по 54,00 ден/лит, Еуросупер БС-98 по 56,00 ден/лит, а Еуродизел (Д-Е V) ќе чини 45,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 2,50 денари за литар и ќе изнесува 33,50 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 2,026 ден/кг и ќе изнесува 18,169 ден/кг.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе