ВРЕМЕ

До понеделник сончево и топло

Сончево со слаб до умерен јужен ветер е прогнозата за времето денеска.

Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 32 Целзиусови степени, Маврово 23, Охрид 27, Битола 30, Кавадарци и Дојран 33, Берово 27, Крива Паланка 29...

Следува период на сончево време со свежи утра и со постепен раст на дневната температура. За време на викендот максималните дневни  температури насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Во понеделник ќе има зголемување на облачноста, а локален дожд и позначително опаѓање на температурата ќе има во вторник, прогнозира УХМР Македонија.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе