Време

Денеска сончево и свежо, до среда облачно и врнежливо

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена облачност. На крајот од денот на југозапад ќе има услови за појава на слаб дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 19 до 28 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 11 степени, а дневната до 24 степени.

Од утре до среда ќе преовладува облачно и посвежо време со пообилни врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови на земјава. До среда ќе остане посвежо преку денот, а потоа температурите ќе бидат во пораст. 

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе