Денес сончево со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер.Температурата ќе се движи до 20-от степен.

Следува период на стабилно и суво време.

 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе