Поради безбедносни и здравствени причини

Боки 13 сместен во Хашкото одделение во Истражниот затвор во Шутка

Поради безбедносни и здравствени причини притворениот Бојан Јовановски, познат како Боки 13 е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од Истражниот затвор во Шутка. 

Од таму додаваат дека Хашкото одделение не е за привилегирани, туку ова е заради безбедносни и здравствени причини.

На Јовановски вчера му беше определена мерка притвор во траење од 30 дена. 

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе