БМВ се преврте кај Народна банка (ФОТО)

Патничко моторно возило БМВ со скопски регистарски таблици, утринава во 9:40 часот се преврте на булеварот „Кузман Јосифовски Питу" во Скопје, кај Народна банка. 

Полициските службеници од СВР Скопје се на терен, и за сега немаат информации дали има повредени. Повеќе информации за причините ќе има по завршување на увидот на лице место. 

 

Фото: МИА

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе