БМВ се преврте кај Народна банка (ФОТО)

Патничко моторно возило БМВ со скопски регистарски таблици, утринава во 9:40 часот се преврте на булеварот „Кузман Јосифовски Питу" во Скопје, кај Народна банка. 

Полициските службеници од СВР Скопје се на терен, и за сега немаат информации дали има повредени. Повеќе информации за причините ќе има по завршување на увидот на лице место. 

 

Фото: МИА

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе