Увидот за сообраќајката е во тек

Автомобил се преврте на покрив во верижен судир во Карпош, двајца во болница (ФОТО)

Возило заврши превртено на покрив во сообраќајката што денес околу пладне се случи во скопската населба Карпош. Во неа, според првичните информации од МВР, учествувале три возила, а едното се превртело на покрив. Две лица со повреди се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. 

Несреќата се случила на крстосницата помеѓу улиците „Никола Тесла“ и „Бранислав Нушиќ“.

Увидот е во тек, а детали околу причините за сообраќајката, како и за идентитетот и видот и карактерот на повредите, МВР најави за подоцна. 

ФОТО: Социјални мрежи 

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе