Увидот за сообраќајката е во тек

Автомобил се преврте на покрив во верижен судир во Карпош, двајца во болница (ФОТО)

Возило заврши превртено на покрив во сообраќајката што денес околу пладне се случи во скопската населба Карпош. Во неа, според првичните информации од МВР, учествувале три возила, а едното се превртело на покрив. Две лица со повреди се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. 

Несреќата се случила на крстосницата помеѓу улиците „Никола Тесла“ и „Бранислав Нушиќ“.

Увидот е во тек, а детали околу причините за сообраќајката, како и за идентитетот и видот и карактерот на повредите, МВР најави за подоцна. 

ФОТО: Социјални мрежи 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе