Рено - официјален превозник на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Брендот Рено (Renault) традиционално и оваа година е официјален превозник на најзначајниот филмски фестивал во Македонија „Браќа Манаки”.

Рено на светско ниво е партнер на најголемите фестивали вклучувајќи го Канскиот филмски фестивал и многу други како и е препознатлив по својата наклонетост кон киното, телевизиската и филмската продукција повеќе од 100 години.

Филмската дива Клаудија Кардинале како и  британскиот кинематографер Роџер Дикинс за време на својот престој уживаат во моделите на брендот Рено.

„Компанијата Аутомотив груп 'симнува капа' на фестивалот кој од година во година е сè повозбудлив во поглед на врвни филмови, креативни и мајсторски сработени, а комбинацијата на престиж и гламур има важна улога во промовирањето на новите модели на брендот”, вели Симона Николовска, лице за односи со јавност на Аутомотив груп.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе