По инцидентот во кој загина жена

Дедлајн: Болдвин не знаејќи пукал со вистински куршуми (ФОТО+ВИДЕО)

Вознемирениот актер е фотографиран како зборува на телефон по инцидентот.

Фото: Твитер

Глумецот Алек Болдвин бил испрашан од истражителите откако ја уби директорката на фотографија и го рани режисерот на снимање филм. Инцидентот се случил за време на проба, објави Дедлајн, додавајќи дека „главниот член на актерската екипа... пукна со пиштол... несвесен дека во него има вистински куршуми“.

Халина Хачинс, која беше директор на фотографија, им подлегна на раните, додека режисерот Џоел Соуза „е на лекување за повредите“, соопшти Одделот на шерифот на округот Санта Фе.

Портпаролот на продукцијата за Дедлајн рекол дека инцидентот се состои од „грешка во пукање со реквизит-пиштол со ќор-фишеци“, инсистирајќи дека „безбедноста“ на актерската екипа е „главен приоритет“. Снимањето е прекинато, а филмскиот град е ставен во блокада поради инцидентот.

„Канцеларијата на шерифот потврдува дека две лица биле застрелани за време на снимањето на филмот „Раст“. Директорката на фотографијата Халина Хачинс (42) и режисерот Џоел Соуза (48) беа застрелани кога продуцентот и актер Алек Болдвин (68) испука куршум од реквизит“, се вели во полициското соопштение.

 

 

 

Легенда под Главна слика

Фото: Твитер

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе