Скајрајз се враќаат со нова песна и спот (ВИДЕО)

Македонскиот рок/поп бенд „Скајрајз“ се враќа на сцената со нивната нова песна „Сила“ за која снимија и спот. 

Четири години по објавувањето на нивниот прв студиски албум „To Unknown“ (Кон непознато), тетовскиот бенд „Скајрајз“ ја сними песната „Сила“ за која направи и спот. Песната е на македонски јазик, бендот има и нов звук кој нуди пријатно музичко искуство.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе