МУЗИЧКА ПРОДУКЦИЈА

Рок-групата „Водолија“ го објави спотот за новата „Љубовна песна“ (ВИДЕО)

Автор на текстот и музиката за темата „Љубовна песна“ е фронтменот на групата „Водолија“ – Ристо Апостолов. Во составот на групата учествуваат и Весела Христовска на тапани и Бојан Митановски на бас-гитара. Режисер на спотот е Александар Ристовски.

Се прашувам дали градоначалникот на Охрид знаел дека „кланот" ќе додели јавно признание на вахабист.

повеќе

Македонија треба да започне со процесот на усвојување модел за правно признавање на родот со почитување на фундаменталните права и правото на личен и телесен интегритет на транс луѓето.

повеќе

Парадоксалните судски процеси во државава, сами по себе родија парадокс.

повеќе