Акустичен новогодишен концерт на „Љубојна“

На 22 декември во Националната опера и балет, за прв пат пред македонската јавност, „Љубојна" ќе одржи (unplugged) акустичен концерт.

Ќе бидат изведени сите големи хитови на „Љубојна”.

Во моментите кога во медиумскиот етер е актуелен спотот за синглот „Севдо ле” кој е последното остварување на „Љубојна”, овој настан е уникатна можност за вистинско предновогодишно уживање.

Влезниците ќе бидат во продажба од петок преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе