Супи

Приготвување:За пестото:Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте ги сè додека не се изедначи смесата.За чорбата:Стопете 2 лажици путер во големо тенџере на средна температура. Додајте го кромидот и динстајте додека да омекне, околу 5-8 минути. Додајте ги морковот, целерот, компирот, солта и...
15 Јули 2013 - 23:10
Приготвување:Загрејте го зејтинот во голема тава на средна температура. Додајте го кромидот и малку сол и динстајте додека да стане стаклест, околу 4 минути. Додајте ги ѓумбирот, циметот, коријандерот, кимот, црвениот пипер, шафранот и малку црн пипер и динстајте додека да замириса, околу 1 минута....
20 Јуни 2013 - 00:33

21 Декември 2012 - 15:27

09 Декември 2012 - 12:07

29 Септември 2012 - 22:46

10 Април 2012 - 18:25
 Приготвување:Ситно исечкајте ги кромидот и лукот и исечете ги доматите на кришки.Загрејте го маслото на ниска температура во големо тенџере, додајте ги кромидот, лукот, гранчето мајчина душица и дафиновиот лист.Динстајте околу 10 минути, додека кромидот да омекне и малку да порумени.Додајте...
12 Март 2012 - 18:30

07 Март 2012 - 07:20

16 Февруари 2012 - 11:22

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе