Супи

Приготвување:Загрејте го зејтинот во голема тава на средна температура. Додајте го кромидот и малку сол и динстајте додека да стане стаклест, околу 4 минути. Додајте ги ѓумбирот, циметот, коријандерот, кимот, црвениот пипер, шафранот и малку црн пипер и динстајте додека да замириса, околу 1 минута....
20 Јуни 2013 - 00:33

21 Декември 2012 - 15:27

09 Декември 2012 - 12:07

29 Септември 2012 - 22:46

10 Април 2012 - 18:25

07 Март 2012 - 07:20

16 Февруари 2012 - 11:22

24 Јануари 2012 - 19:13

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе