Прилози

Приготвување:Загрејте ја рерната на 150 степени.Обложете ја тавата за печење со мрсна хартија. Измешајте ги компирите, морковите, празот, пашканатот, маслото и солта и префрлете ги во тавата.Печете ги во загреаната рерна 1 час, или додека зеленчукот да се карамелизира.Додадете ги тиквичките во...
19 Февруари 2015 - 15:26
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени.Посолете ги пилешките гради од двете страни, а потоа ставете ги во огноотпорен сад. Истурете го сосот за скара врз нив и промешајте ги за да се обложат со него (но зачувајте неколку лажици од сосот). Печете ги 20 до 25 минути, или додека пилешкото да...
29 Јануари 2015 - 20:40
Приготвување:Сварете ги тестенините според упатството на кутијата, но внимавајте да не ги преварите.Во голема тава на средна температура ставете ги маслиновото масло и путерот. Кога путерот ќе се стопи, додајте ги сечканиот кромид и лук. Промешајте и оставете да динста две минути. Додајте ја...
03 Декември 2014 - 09:56
Приготвување:Сварете ги макароните, но не целосно. Исцедете ги.Во мал сад изматете ги јајцата.Во голема тава на рингла стопете го путерот и додајте го брашното. Мешајте на средно-ниска температура. Динстајте ја смесата пет минути, постојано мешајќи. Не дозволувајте да загори.Додајте ги млекото и...
19 Ноември 2014 - 14:01
Приготвување:Измешајте ги јајцата, морковите, магдоносот и брашното во голем сад; зачинете со сол и црн пипер.Загрејте 2 лажици масло во голема тава на средно-висока температура. Со лажица земајте од смесата и спуштајте ги топчињата во загреаното масло, а потоа притискајте ги одозгора да добијат...
17 Ноември 2014 - 21:31

Фалафел е јадење карактеристично за Блискиот Исток – пржени ќофтиња од наут и зачини, помешани со лук, кромид, магдонос и ким. Ние ќе користиме брашно од наут, но доколку немате слободно можете да користите и обично брашно.

22 Октомври 2014 - 13:22
Приготвување:Загрејте ја рерната на 230 степени.Измешајте го сиот подготвен зеленчук во голем сад. Попрскајте го со маслиновото масло, а потоа зачинете го со сол, црн пипер и други зачини по свој избор. Измешајте.Наредете ги парчињата зеленчук на две тави обложени со мрсна хартија, за да не биде...
12 Октомври 2014 - 10:33
Приготвување:Исечете го кашкавалот на стапчиња долги 7-8 см, а широки 2-3 см.Ставете го брашното во мал сад.Во друг сад разматете ги јајцата и млекото.Во трет сад измешајте ги лебните трошки со сувиот магдонос.Едно по едно, тркалајте ги стапчињата кашкавал во брашното, потоа потопувајте ги во...
16 Септември 2014 - 09:57
Приготвување:Направете го сосот со мешање на сокот од ананас, соја-сосот и сенфот во прав (или обичен сенф) во блендер. Истурете го во сад и измешајте го со џемот од кајсии. Оставете го на страна.Загрејте го маслото за пржење на средна температура. Исечете ги тиквичките на тркалца дебели околу 1 см...
29 Август 2014 - 19:22
Приготвување:За помфритот:Загрејте ја рерната на 220 степени. Обложете ја тавата за печење со алуминиумска фолија, а решетката во рерната ставете ја најгоре.Загрејте го путерот во мал сад (или микробранова печка), само колку да се стопи. Тргнете го од рингла и додајте го здробениот лук, убаво...
15 Август 2014 - 18:17
Приготвување:Загрејте го путерот во голема тава на средновисока температура. Додајте ги ракчињата во еден слој и пржете ги од двете страни околу 3 минути. Пренесете ги на штица за сечење и исечкајте ги крупно. Оставете ги настрана.Вратете ја тавата на рингла (не ја мијте) и додајте ги кромидот и...
19 Јули 2014 - 11:40
Приготвување:Исечете го карфиолот на големи цветови, а потоа со раце искинете ги цветовите на многу мали цветчиња.Загрејте голема тава на средно-висока до висока температура. Додајте го маслото, а потоа и карфиолот и лукот. Промешајте го карфиолот и оставете го да добие темнокафеава боја на некои...
23 Мај 2014 - 23:35
Приготвување:На средно-висока температура стопете ги заедно путерот и маслиновото масло во тава и додајте го брашното, постојано мешајќи со дрвена лажица.Прво додајте 200 мл млеко, добро промешајте и кога сосот ќе почне да згуснува, додајте го остатокот од млекото. Постојано мешајте на средна...
17 Мај 2014 - 11:32
Приготвување:За тестото:Гмечете го студениот путер со брашното додека да добие форма на ситни трошки. Додајте 2 лажици ладна вода за да се спои тестото. Ако сè уште е трошливо, додајте уште 1 или 2 лажици вода. Веднаш штом ќе може да го оформите тестото во топка, престанете да месите, завиткајте го...
09 Мај 2014 - 13:36
Приготвување:Исечете ги тиквичките на парчиња широки 4-5 см и ставете ги во голем сад.Сокот од лимон измешајте го со маслиновото масло, а потоа додајте половина од маринадата во садот со тиквичките, богато зачинете со сол и црн пипер и убаво измешајте.Во меѓувреме, загрејте ја скарата. Наредете ги...
03 Мај 2014 - 22:29

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе