Главни јадења

Приготвување:Измешајте ги соја сосот, пилешката супа, медот, оцетот, кафеавиот шеќер, лукот, сончогледовото масло, пченкарното брашно, лутиот сос, ѓумбирот, црвениот пипер и 50 мл вода; оставете ја смесата на страна.Загрејте го маслиновото масло во голема тава на средно-висока топлина. Ставете го...
16 Март 2015 - 10:31
Приготвување:Модриот патлиџан исечете го на мали коцки и испржете го на многу маслиново масло.Додека се пржи патлиџанот, исечете ја и тиквичката на коцки и додајте ја во тавата. Здробете 1 чешне лук и додајте го во тавата.Исечете ја пиперката и додајте ја кај зеленчукот што се пржи, па зачинете со...
12 Март 2015 - 20:03
Приготвување:Ставете ги семињата коријандер и ким во голема тава за пржење на средна температура и пржете ги додека да замирисаат, околу 3 минути. Извадете ги од тавата и оставете ги да се оладат. Со мелница за зачини смелете го семето во ситен прав и оставете го настрана.Ставете ги пиперчињата во...
10 Март 2015 - 15:29
Приготвување:Загрејте ја рерната на 180 степени.Здробете ги чешнињата лук и измешајте ги со кората од лимон, ориганото, солта, сокот од лимон и маслиновото масло.Направете дупчиња во јагнешкиот бут и наполнете ги со смесата.Ставете го јагнешкото во тава, а околу него наредете ги полусварените...
10 Февруари 2015 - 23:15
Приготвување:Во голема тава пропржете го меленото говедско месо.Ставете го местото во голема земјена тава и додајте му ги сите други состојки.Покријте ја тавата и оставете ја во рерна да крчка 3 часа на мала температура.Јадењето послужете го топло со крекери или пченкарен леб.Состојки:1 кг мелено...
04 Февруари 2015 - 17:43
Приготвување:Загрејте ја рерната на 160 степени.Распоредете ги парчињата зелка во голема тава за печење, претходно намачкана со масло.Во тава на рингла динстајте го кромидот, додека да стане стаклест, а потоа и месото, додека да добие кафеава боја. Зачинете со сол и црн пипер.Додајте го оризот,...
22 Октомври 2014 - 21:53
Приготвување:Измешајте ги првите 8 состојки во сад и мешајте ги со прсти додека целосно да се спојат. Оформете ќофтиња со средна големина и наредете ги на чинија.Загрејте голема тава на средна температура, а потоа додајте 2 лажици путер. Кога путерот ќе се стопи, ставете половина од ќофтињата во...
14 Септември 2014 - 09:39
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени. Зачинете ги пилешките копани со сол и црн пипер.Загрејте го тенџерето на средно-висока температура. Додајте ги маслиновото масло и путерот. Кога ќе се загреат, додајте ги пилешките копани. Пржете ги вртејќи ги од сите страни, околу 2 минути. Извадете...
13 Септември 2014 - 18:58
Приготвување:За пилешкото: во голем сад изматете ги пченкарното брашно и белките со виљушка додека да станат речиси пенести, околу 1 минута. Додајте ги парчињата пилешко во смесата и оставете ги така 5 до 10 минути.За сосот: во меѓувреме, ставете ги сокот од портокал, соја-сосот, оцетот, сусамовото...
09 Септември 2014 - 23:07
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени.Во блендер смелете го чипсот, додека да добие форма на крупни трошки.Сварете ги тестенините во солена вода според упатството и исплакнете ги со студена вода за да не се залепат. Убаво исцедете ги.Во тава ставете 1 лажица путер и стопете го на средно-...
23 Јули 2014 - 22:40
Приготвување:Во тенџере измешајте ги барбекју-сосот, џемот од праски, лукчето и лутиот сос и загрејте ги на средна температура 5-10 минути. Оставете ги на страна.Загрејте ја рерната на 200 степени.На тавата за печење обложена со мрсна хартија попрскајте маслиново масло и наредете ги копаните со...
02 Јули 2014 - 15:47
Приготвување:Загрејте ја рерната на 200 степени.Во голема огноотпорна тава стопете го путерот со маслиновото масло на средно висока температура. Испржете ги парчињата пилешко од двете страни. Пренесете го пилешкото на чиста чинија.Намалете ја температурата на средна. Во тавата додајте ги кромидот,...
21 Јуни 2014 - 14:08
Приготвување:За јагнешкото:Ставете ги сите состојки за јагнешкото во сад со лентите месо, добро промешајте и оставете го настрана додека да го подготвите зеленчукот.За зеленчукот:Во големо тенџере на средно-ниска температура, загрејте лажичка растително масло и додајте ги кромидот, морковите и...
16 Мај 2014 - 18:20
Приготвување:За свинското филе: исечете го филето на 8 парчиња (медалјони) широки околу 5 сантиметри. Секое парче обвиткајте го со сланина, а потоа закачете ги со чепкалка за да не се распаднат. Зачинете ги од двете страни со сол и црн пипер и намачкајте ги со малку масло.Загрејте ја скарата....
01 Мај 2014 - 10:39
Приготвување:Вклучете ја рерната на 200 степени.Ставете ги 12-те чешниња лук, сокот од портокал и од лимон, маслиновото масло, ориганото, солта, кимот и црниот пипер во блендер и мешајте додека да добиете еднолична смеса.Засечете бразди во свинското филе и убаво истријте го со смелената смеса,...
24 Април 2014 - 09:19

Сега свесно или несвесно се оди во друг правец, сведувајќи ја  партијата  на ниво на  дебатен клуб.

повеќе

Најчести места каде што може да се препознае (и шири) говорот на омраза на интернет се всушност онлајн медиумите кои дозволуваат простор за коментирање.

повеќе

Веќе е јасно дека не треба да има никакво сомневање дека прислушуваните разговори треба да бидат прифатени како докази во постапките.

повеќе