Сочна чоколадна торта

Приготвување:

Загрејте ја рерната на 180 степени. Подгответе две тавчиња за печење (или печете на двапати во исто тавче), намачкајте ги со путер и побрашнете ги.

Во голем сад ставете ги брашното, шеќерот, какаото, прашокот за печиво, сода бикарбоната, солта и еспресото. Убаво измешајте.

Во смесата со брашно додадете млеко, растително масло, јајца и ванила и измешајте ги убаво со миксер на средна брзина. Намалете ја брзината и во тестото за торта внимателно додајте ја зовриената вода додека не се искомбинира добро. (Тестото ќе биде многу ретко и течно. Така треба, а резултатот е вкусна и сочна чоколадна торта.)

Распределете го тестото за торта рамномерно во двете подготвени тавчиња или калапи за торта. Печете 30-35 минути, додека чепкалката боцната во средината на тортата не излезе чиста.

Извадете ги од рерна и оставете ги да се ладат околу 10 минути, а потоа извадете ги од тавчињата и изладете ги целосно.

Врз едното парче торта намачкајте половина од кремот, па одозгора ставете го второто парче и и него премачкајте го со кремот од чоколаден путер.

Состојки:
2 чаши брашно

2 чаши шеќер

3/4 чаша незасладено какао во прав

2 лажички прашок за печиво

1,5 лажичка сода бикарбона

1 лажичка сол

1 лажичка еспресо во прав

1 чаша млеко

1/2 чаша растително масло

2 големи јајца

2 лажички екстракт од ванила

1 чаша врела вода

прелив од чоколаден путер

Објавено

Петок, Декември 4, 2020 - 18:26

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе