Колач со грозје

Приготвување:

Загрејте ја рерната на 170 степени.

Измијте ги целите гроздови, исушете ги и ставете ги во тава обложена со хартија за печење, додадете една лажичка масло и промешајте за да се премачкаат. (Ако грозјето има семки, пресечете ги гроздовите на пола.)

Печете ги 20-30 минути, додека да зачрчорат и да пуштат сок. Може да потрае повеќе или помалку во зависност од големината на гроздовите. Некои ќе бидат попечени од другите.

Зголемете ја температурата на рерната на 180 °Ц.

Премачкајте ја тавата за печење со путер.

Матете го путерот со шеќерот 3 минути, додека да станат светли. Додадете ги јајцата, едно по едно, и матете.

Додадете ја ванилата и добро изматете.

Измешајте ги брашното, прашокот за печиво и солта и просејте ги директно врз смесата од течни состојки. Матете само додека да се спојат. Не претерувајте со матењето.

Истурете го тестото во подготвената тава и расфрлете го грозјето одозгора.

Печете околу 45 минути, додека да порумени и да се крене и брцнатата чепкалка да излезе чиста.

Оставете да се излади и поминете со тап нож околу рабовите. Извадете го колачот од тавата.

Попрскајте го со шеќер во прав пред сервирањето.

Состојки:
115 г омекнат, несолен путер

1 чаша (200 г) шеќер

2 јајца, на собна температура

1 чаша (140 г) брашно

1 лажичка прашок за печиво

малку сол

1 лажичка чист екстракт од ванила

1 ½ чаша грозје без семки

шеќер во прав, за сервирање

Објавено

Петок, Септември 17, 2021 - 12:36

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе