Воздухопловна „претстава“ во Стенковец

45 најразлични воздухоплови, авиони и хеликоптери кои учествуваат во вежбата „Брз одговор 22“ што се изведува на полигонот Криволак беа изложени денеска на спортскиот аеродром Стенковец и го привлекоа вниманието на стотици граѓани. Граѓаните денеска имаа прилика одблиску да видат дел од воздухопловите кои се активни за време на вежбата, да се фотографираат покрај леталата и со пилотите, а беа сведоци и на прелетот што го направија авионите од тимот A-10 Thunderbolt II и F-16.

Фото: Роберт Атанасовски

 
Недела, Мај 8, 2022 - 16:57

Фотогалерија

22 Мај 2022 - 17:30

Моторџии во елегантни костуми по седми пат денеска продефилираа низ скопските улици на трката чија цел е да се...

16 Мај 2022 - 10:28

Синоќа пристигна првото целосно затемнување на Месечината во 2022 година, а утрово крвавата супермесечина ги...

12 Мај 2022 - 22:27

На армискиот полигон Криволак денеска почна досега најголемата воена вежба во Македонија. Со падобрански скокови...

24 Април 2022 - 12:35

Еден од најголемите христијански празници во еден од најубавите македонски манастири, „Свети Јован Бигорски"....

16 Април 2022 - 11:39

Фотографија: Роберт Атанасовски

14 Април 2022 - 16:09

Пожарот кој попладнево изби во кругот на поранешната фабрика Треска во центарот на Скопје се уште не е изгаснат...

08 Април 2022 - 14:43

Значително се зголеми бројот на младенчињата во Зоолошка. Почна со раѓањето на трите лавчиња, па мала лама,...

25 Март 2022 - 20:27

На плоштадот „Македонија“ во Скопје, неколкумина од македонските фудбалери ги поздравија насобраните навивачи...

06 Март 2022 - 00:02

„Време е, нека почне Струмичкиот карневал“, објави Кралот. И почна. По две години пауза Струмица повторно ја...

03 Март 2022 - 21:45

Попладнево на дел од бензинските станици низ земјава се создадоа колони на возила што чекаа ред да наполнат...

25 Февруари 2022 - 17:41

Скандирајќи „Путин фашист, стопирајте ја војната во Украина“ денеска пред руската амбасада во Скопје протестираа...