Торцида не го остава Хајдук сам никаде, па ни во Скопје

И покрај забраната за гостување, сплитска „Торцида“ уште еднаш потврди дека е една од најверните групи на светот. Иако малубројни, сплиќаните, кои успеаа завчера да дојдат во Скопје, се појавија на Националната Арена „Филип Втори“, иако поголемиот дел од навивачката група беше вратена од граница. „Торцида“ успеа да ја надмудри македонската полиција и се најде на стадионот за да го поддржи клубот, но и да му даде малку поинаков шмек на мечот со Турново.

 
Петок, Јули 26, 2013 - 00:29

Спорт фото

17 Јуни 2015 - 17:18

Спонзор на Ракометниот камп Кирил Лазаров 7 стана компанијата Евроинс осигурување која обезбедува осигурување за...

23 Јули 2013 - 23:29

Македонската фудбалска гордост Вардар имаше голема желба барем во реваншот да остане непоразен, но неуспеа во...

22 Јули 2013 - 18:59

Македонските кошаркарски репрезентативци предводени од помошник-селекторот Марјан Србиновски брзо ќе го...

12 Јули 2013 - 12:03

Американското списание ЕСПН разголе дваесетина спортисти за своето најново издание под мотото „телата кои сите...

03 Јуни 2013 - 00:25

По тригодишна доминација на Металург, македонскиот ракомет доби нов владетел - Вардар про. Тешко е со зборови да...

02 Јуни 2013 - 20:26

Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал, втора година по ред е шампион. Титулата ја завери со стил...

02 Јуни 2013 - 18:12

Ветераните на Манчестер јунајтед и на Реал Мадрид им приредија вистинско уживање попладнево на присутните на...

31 Мај 2013 - 13:14

Фудбалските репрезентативци на Англија задутре, на легендарната „Маракана“ во Рио де Жанеиро ќе одиграат...