„Спектаклот“ со Стеауа помина со – дупнати глави

Македонската фудбалска гордост Вардар имаше голема желба барем во реваншот да остане непоразен, но неуспеа во својата намера и вторпат загуби од романска Стеауа. Пред очајно мал број гледачи, шестпати помалку од пред една година во ова време, дуелот остана во сенка на случувањата надвор од стадионот, пресметката на „комитите“ со полицијата, па на стадионот се појавија и гледачи со дупнати глави. 

 
Вторник, Јули 23, 2013 - 23:29

Спорт фото

17 Јуни 2015 - 17:18

Спонзор на Ракометниот камп Кирил Лазаров 7 стана компанијата Евроинс осигурување која обезбедува осигурување за...

26 Јули 2013 - 00:29

И покрај забраната за гостување, сплитска „Торцида“ уште еднаш потврди дека е една од најверните групи на светот...

22 Јули 2013 - 18:59

Македонските кошаркарски репрезентативци предводени од помошник-селекторот Марјан Србиновски брзо ќе го...

12 Јули 2013 - 12:03

Американското списание ЕСПН разголе дваесетина спортисти за своето најново издание под мотото „телата кои сите...

03 Јуни 2013 - 00:25

По тригодишна доминација на Металург, македонскиот ракомет доби нов владетел - Вардар про. Тешко е со зборови да...

02 Јуни 2013 - 20:26

Вардар ја потврди доминацијата во македонскиот фудбал, втора година по ред е шампион. Титулата ја завери со стил...

02 Јуни 2013 - 18:12

Ветераните на Манчестер јунајтед и на Реал Мадрид им приредија вистинско уживање попладнево на присутните на...

31 Мај 2013 - 13:14

Фудбалските репрезентативци на Англија задутре, на легендарната „Маракана“ во Рио де Жанеиро ќе одиграат...